Schedule is subject to change

Date Sport Time Matchup Location Station
Tuesday, Nov. 26 GH 7:00 Waseca vs. MBA Benson KMRS
Wednesday, Nov. 27 WR 2:30 BBE Tournament Belgrade KKOK
Saturday, Nov. 30 FB 10:00 Hancock vs. Mountain Lake Area Minneapolis KKOK
Tuesday, Dec. 3 WR
BH
5:00
7:00
BHV/PP Quad
Wadena/Deer Creek vs. MBA
Bertha
Benson
KKOK
KMRS
Thursday, Dec. 5 WR
BB
7:00
7:30
Wadena/DC vs. Border West
Minnewaska vs. MACA
Graceville
Morris
KKOK
KMRS
Friday, Dec. 6 GB 7:30 CGB vs. Hancock Hancock KKOK
Saturday, Dec. 7 WR
BB
9:00
12:00
Grant County Tournament
MACA vs. Hancock
Barrett
UMM
KKOK
KMRS
Monday, Dec. 9 GB 7:30 B-E vs. CGB Graceville KKOK
Tuesday, Dec. 10 WR
GB
5:00
7:30
Dawson Quad
Minnewaska vs. WCA
Dawson
Barrett
KKOK
KMRS
Thursday, Dec. 12 WR
BB
5:00
7:30
Morris Quad
Hancock vs. WCA
Morris
Barrett
KKOK
KMRS
Friday, Dec. 13 WR
BB
5:00
7:30
Minnewaska Triangular
CGB vs. WHN
Glenwood
Wheaton
KKOK
KMRS
Saturday, Dec. 14 GH
BH
1:00
3:00
Windom vs. MBA
Windom vs. MBA
Benson
Benson
KMRS
KMRS
Monday, Dec. 16 GB 7:30 YME vs. Minnewaska Glenwood KKOK
Tuesday, Dec. 17 WR
GB
5:00
7:30
Wheaton Triangular
B-E vs. Hancock
Wheaton
Hancock
KMRS
KKOK
Thursday, Dec. 19 WR
GB
5:00
7:30
Ortonville Triangular
WCA vs. WHN
Ortonville
Wheaton
KMRS
KKOK
Friday, Dec. 20 BB 7:30 MACA vs. BOLD Olivia KKOK
Friday, Dec. 27 GH
BH
TBD
TBD
TBD vs. MBA
TBD vs. MBA
Morris
Morris
KMRS
KMRS
Saturday, Dec. 28 GH
BH
TBD
TBD
TBD vs. MBA
TBD vs. MBA
Morris
Morris
KMRS
KMRS
Monday, Dec. 30 GB 7:30 MACA vs. WHN Wheaton KKOK
Thursday, Jan. 2 GB
BB
6:00
7:30
Breckenridge vs. MACA
Breckenridge vs. MACA
Morris
Morris
KKOK
KKOK
Friday, Jan. 3 WR
BB
5:00
7:30
Morris Triangular
BOLD vs. Minnewaska
Morris
Glenwood
KMRS
KKOK
Saturday, Jan. 4 BB
GB
3:30
5:30
CMC vs. Hancock
CMC vs. Hancock
Hancock
Hancock
KMRS
KMRS
Monday, Jan. 6 BB 7:30 Hillcrest vs. WHN Wheaton KKOK
Tuesday, Jan. 7 GB 7:30 B-E vs. WCA Barrett KKOK
Thursday, Jan. 9 WR
BB
5:00
7:30
Morris Quad
WHN vs. CGB
Morris
Graceville
KKOK
KMRS
Friday, Jan. 10 BB 7:30 Ashby vs. B-E Brandon KKOK
Saturday, Jan. 11 WR
GH
BH
9:00
1:00
3:00
Minnewaska Tournament
Fairmont vs. MBA
Fairmont vs. MBA
Glenwood
Benson
Benson
KKOK
KMRS
KMRS
Monday, Jan. 13 BB 7:30 B-E vs. Hancock Hancock KKOK
Tuesday, Jan. 14 WR
BH
5:00
7:00
Pelican Rapids Triangular
MayPort vs. MBA
Pelican Rapids
Morris
KKOK
KMRS
Thursday, Jan. 16 WR
GB
5:00
7:30
Melrose Triangular
Battle Lake vs. B-E
Melrose
Evansville
KKOK
KMRS
Friday, Jan. 17 WR
GB
9:00
7:30
KMS Dual Tournament
Hancock vs. WHN
Kerkhoven
Wheaton
KKOK
KMRS
Saturday, Jan. 18 BB 5:30 Redwood Valley vs. MACA Morris KKOK
Monday, Jan. 20 BB 7:30 Hillcrest vs. WCA Barrett KKOK
Tuesday, Jan. 21 WR
BB
5:00
7:30
Alexandria Triangular
MACA vs. Minnewaska
Alexandria
Glenwood
KMRS
KKOK
Thursday, Jan. 23 WR
GB
5:00
7:30
Marshall Triangular
Osakis vs. MACA
Marshall
Morris
KKOK
KMRS
Friday, Jan. 24 WR
BB
9:00
7:30
Browerville Tournament
Hancock vs. WHN
Browerville
Wheaton
KKOK
KMRS
Saturday, Jan. 25 GB 12:00 Melrose vs. Hancock UMM KMRS
Monday, Jan. 27 BH 7:00 MBA vs. Prairie Centre Sauk Centre KKOK
Tuesday, Jan. 28 WR
BB
7:00
7:30
Frazee vs. WCA/ABE
Underwood vs. B-E
Barrett
Brandon
KKOK
KMRS
Thursday, Jan. 30 WR
GB
5:00
7:30
BBE Quad
WHN vs. CGB
Belgrade
Graceville
KKOK
KMRS
Friday, Jan. 31 BB 7:30 BOLD vs. MACA Morris KMRS
Saturday, Feb. 1 GB
BB
2:30
4:00
MACA vs. WCA
MACA vs. WCA
Barrett
Barrett
KKOK
KKOK
Monday, Feb. 3 WR
GB
5:00
7:30
Wheaton Triangular
MACA vs. Minnewaska
Wheaton
Glenwood
KMRS
KKOK
Tuesday, Feb. 4 BB 7:30 Hancock vs. CGB Graceville KKOK
Thursday, Feb. 6 WR
GH
5:00
TBD
WCC Duals
Sec. 6A Playoffs
Glenwood
TBD
KKOK
KMRS
Friday, Feb. 7 GB 7:30 Melrose vs. MACA Morris KKOK
Saturday, Feb. 8 WR
GB
GB
GB
GB
9:00
1:30
3:00
4:30
6:00
Morris Tournament
Swanville vs. Hancock
Battle Lake vs. WHN
Underwood vs. WCA
Pelican Rapids vs. CGB
Morris
UMM
UMM
UMM
UMM
KKOK
KMRS
KMRS
KMRS
KMRS
Tuesday, Feb. 11 WR
WR
TBD
TBD
Sec. 5A Duals
Sec. 6A Duals
TBD
TBD
KKOK
KMRS
Thursday, Feb. 13 WR
GB
TBD
7:30
Section Duals
Minnewaska vs. MACA
TBD
Morris
KMRS
KKOK
Friday, Feb. 14 WR
WR
TBD
TBD
Sec. 5A Duals
Sec. 6A Duals
TBD
TBD
KKOK
KMRS
Saturday, Feb. 15 WR
BH
TBD
TBD
Sec. 3AA Duals
Sec. 6A Playoffs
TBD
TBD
KKOK
KMRS
Tuesday, Feb. 18 BB 7:30 WCA vs. CGB Graceville KKOK
Thursday, Feb. 20 BB 7:30 Hancock vs. B-E Brandon KKOK
Friday, Feb. 21 WR
BB
TBD
7:30
Sec. 3AA Individuals
Montevideo vs. MACA
TBD
Morris
KKOK
KMRS
Saturday, Feb. 22 WR TBD Sec. 3AA Individuals TBD KKOK
Monday, Feb. 24 BB 7:30 CGB vs. B-E Brandon KKOK
Thursday, Feb. 27 BB 7:30 WCA vs. B-E Brandon KKOK

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here